Add@Me Learning Methods (PL)


Tytuł: Poszukiwanie skarbu
Streszczenie:

To działanie może zostać przygotowanie w odniesieniu do różnych tematów.  Najbardziej popularnym jest poznawanie otoczenia (najbliższej okolicy, sąsiedztwa, Starego Miasta, itp.) przy pomocy małych karteczek z tekstem zapisanym zarówno w brajlu jak i w druku powiększonym. Grupa powinna być podzielona na dwie części i w każdej grupie powinny znajdować się zarówno osoby z dysfunkcją wzroku jak i osoby widzące.

Generalnie, do tej gry przygotowuje się serie wskazówek / tropów, które są ze sobą powiązane i jeden prowadzi do kolejnego. W grze stosuje się z reguły 10-15 wskazówek / tropów, w zależności od wybranego tematu. Tropy mogą mieć charakter ogólny lub mogą być dostosowane do konkretnego tematu, w którego odkrywaniu mają pomóc.

Cele:

Świetny sposób na poznanie nowego otoczenia, do współpracy w grupie oraz do nauki brajla lub zaadaptowanych obrazków.

Potrzebne materiały / sprzęt:

Wydruki brajlowskie, różne aromaty, smaki i zapachy, przedmioty lub substancje o różnej fakturze / konsystencji oraz nagroda do wręczenia zwycięskiej drużynie na koniec zabawy.

To działanie wymaga wcześniejszego przygotowania oraz adaptacji materiałów. W celu dobrego, płynnego przebiegu gry jest wskazane, żeby facylitator wcześniej przetestował wszystkie jej elementy.

Wielkość grupy: max 6 osób w grupie
Czas trwania: 1 do 2 godzin
Instrukcje krok po kroku:

Wszystkie niezbędne informacje zostały zawarte w Streszczeniu.

Pytania do przemyślenia i oceny:

Po zakończeniu gry facylitator zbiera wszytkich uczestników i zadaje pytania, takie jak: jak odebrali to działanie? Następnie, facylitator nawiązując do odpowiedzi uczestników wyjaśnia to, co się wydarzyło, zadaje dodatkowe pytania, reaguje na wypowiedzi członków grupy.

Możliwe czynniki ryzyka:

N/A

Wersje:

N/A

Tagi: