Add@Me Learning Methods (PL)


Tytuł: Kostka
Streszczenie: Wcześniej zostanie stworzona kostka o stosunkowo dużych proporcjach, z każdej strony zostanie umieszczony ciekawy aspekt, który można wykorzystać do przedstawienia się. Na przykład "moja główna motywacja to...", "chcę pracować w...", "mój ulubiony posiłek to...". Następnie każdy członek grupy rzuca kostką i odpowiada na pojawiające się zdanie. Powtarza się to tyle razy, ile potrzeba. To jedno z najpopularniejszych prezentacji dynamiki.
Cele: Przedstawienie grupy i poznanie cech uczestników. Uwrażliwienie widzących uczestników.
Potrzebne materiały / sprzęt: Kostka o stosunkowo dużych proporcjach z pytaniami z każdej strony, może być zrobiona samodzielnie. Duża kostka z pytaniami napisanymi w brajlu dla osób z dysfunkcją wzroku. Opaska na oczy.
Wielkość grupy: Dowolna
Czas trwania: 15 minut
Instrukcje krok po kroku:

Facylitator prosi grupę o utworzenie kręgu, następnie podaje kostkę do gry lub kostkę zrobioną wcześniej o stosunkowo dużych proporcjach (jedną w brajlu) i każdy z uczestników rzuca kostką, a następnie musi odpowiedzieć na frazę, którą wyrzucił. Na przykład "moja główna motywacja to...", "chcę pracować w...", "mój ulubiony posiłek to...".

Niewidomi uczestnicy użyją kostki opisanej brajlem. Aby podnieść świadomość osób widzących, facylitator da im opaskę na oczy i znów rzucą kostką, do tego osoby z opaskami na oczach będą potrzebowały pomocy osoby widzącej. Powtarza się to tyle razy, ile trzeba.

Pytania do przemyślenia i oceny: Jak się czuliście? Jakie trudności napotkaliście, mając opaski na oczy? Czy potrzebowaliście pomocy w przeprowadzeniu tego ćwiczenia?
Możliwe czynniki ryzyka: Usuń wszystkie przeszkody z pomieszczenia
Wersje: Przystosuj pytania do grupy wiekowej
Tagi: